Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem

Říká se, kolika jazyky se domluvíš, tolikrát si člověkem. Zřejmě na tomto rčení bude něco pravdivého. Umět se dorozumět místním jazykem je obrovskou výhodou, a to především v zemích, kde se nemluví anglicky a kde výuka anglického jazyka není velmi rozvinutá. Jak už jsem naznačila, angličtina se během svého vývoje stala mezinárodním jazykem a standardem v mezilidské komunikaci. Je vyučována ve školách a díky internetu a sociálním sítím k nám proniká prostřednictvím filmů, seriálů, hudby, videoher nebo videí, a nachází místo v srdci nejen mladých lidí, kteří chtějí rozšířit své obzory.
výuka jazyků
Španělština
Není to však jen angličtina, jejíž výuka se stala velmi populární. Španělština je hned po čínštině druhým nejpoužívanějším jazykem na světě s 437 miliony rodilých mluvčích a našla si své místo v mnoha učebnicích a školách. Tímto románským jazykem majícím své kořeny v latině se domluvíte nejen ve Španělsku a přilehlých Kanárských a Baleárských ostrovech, ale i v Latinské Americe.
Němčina
Stále velmi populární němčina je velmi často vyučována na školách jako druhý cizí jazyk a zdá se, že její obliba neklesá. Němčina je po ruštině druhý nejrozšířenější jazyk v Evropě a jejím studentům tak zaručuje bezproblémovou komunikaci v sousedních a nedalekých zemích, jako jsou bezpochyby Německo, Rakousko a Švýcarsko. Německy se ale hovoří i v Lichtenštejnsku či Belgii, a cizí není ani obyvatelům Dánska, Lucemburska, Francie, Itálie a dokonce i Namibie.
studentka angličtiny
Ruština
Ruština rozšířená především mezi starší generací na nějakou dobu ze školních lavic vymizela, ale postupně o ni začíná být znovu větší a větší zájem. Ruština je úředním jazykem pochopitelně v Rusku, Bělorusku, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, na Krymu, v Abcházii, Gruzii, Podněstří a Moldávii. Ruština jako jediná z již zmíněných jazyků je psána cyrilicí. Ruská abeceda se nazývá azbuka.

Nezařazené