Veganští aktivisté terorizují řeznictví

Průčelí obchodu Marlow Butchers, které provozuje Trevor Marlow společně se svými syny Martinem a Waynem, bylo zničeno graffiti se vzkazy typu: „Přestaňte zabíjet zvířata!“ a „Staňte se vegany!“ a symbolem zkratky ALF (Animal Liberation Front), což je organizace, která se zaměřuje na boj za práva zvířat. Kromě vandalismu je rodina vystavena hrozbám, které již ohlásila policii z obavy o svou bezpečnost. „Na internetu se setkáváme s častými hrozbami,“ uvedl Wayne Marlow pro Kent Online. „Internet je tím vůbec nejhorším místem, neboť nejenže nám vyhrožují fyzickým zničením našeho podniku, ale snaží se také pošramotit naši pověst v online prostředí, a to prostřednictvím negativních recenzí a komentářů.“
žena v řeznictví.jpg
Podle Wayna lidé hrozí tím, že napáchají další škody v obchodě rozbitím oken a dokonce i útokem zápalnými láhvemi. „Žijeme ve strachu a v noci nemůžeme strachem usnout, terorizují nás,“ pokračuje. Řezník uvedl, že nechápe, proč jsou útoky cíleny konkrétně na jejich obchod, vzhledem k tomu, že maso prodávají i všechny supermarkety. Dále uvedl, že materiál použitý sprejery zahrnoval vysoce účinné lepidlo a barvy, které byly vyrobeny z vedlejších produktů živočišného původu.
Marlow Butchers vyjadřuje velkou podporu místní komunita již od chvíle, kdy došlo k prvnímu incidentu, za což podnik vyjádřil svou vděčnost na sociální síti Facebook. „Podpora, kterou jsme obdrželi, je úžasná,“ bylo uvedeno v jednom z příspěvků.
go vegan.png
Rodina však také uvedla, že by si lidé neměli tyto vandalské činy spojovat se všemi vegany. „Nechceme, aby tento incident vyvolal nenávist vůči veganům,“ uvádí příspěvek. „Chápejte, prosím, že se jednalo pravděpodobně o práci aktivistů, a nelze jej proto brát jako výraz dojmů všech veganů!“ Několik lidí opatřilo daný příspěvek na Facebooku svými laskavými komentáři. „Jsem tak rád, že vám lidé vyjádřili tak velkou podporu,“ napsal jeden člověk.

Nezařazené