Projeďte si Prahu s pronajatou dodávkou


Pronajmout si vůz z půjčovny dodávek v Praze 6 a procestovat s ním Prahu? Není to tak trochu nesmysl? Ne, určitě není, protože Praha stojí za to, abyste ji nahlédli pod pokličku, a dodávka se k tomu může hodit. Máte vlastně dvě možnosti, jak to udělat:

Mikrobus – půjčovna dodávek vám zajistí mikrobus pro osm cestujících plus pro řidiče, tedy celkem pro devět osob. V řízení se můžete vystřídat a projet si Prahu a její blízké okolí podobně, jako to provádí zahraniční turisté, kteří tu obdivují Karlův most nebo Staroměstský orloj. Nemusíte však mířit jen do centra města, zajímavé jsou i jeho okrajové části. Tím nemáme na mysli zrovna panelová sídliště, ale některé historické památky a přírodní krásy. Praha je velmi členitá a kopcovitá, a kdo ji nezná, může být z tohoto poznatku celkem příjemně překvapen. Kupříkladu v Praze Řepích na železniční trati v ulici Za Hájčím dvorcem se nachází zajímavá stavba barokní kaple Nalezení sv. Kříže a sv. Heleny z poloviny 18. století, zřejmě od stavitele Ignáce Dientzenhofera. A tu byste mezi paneláky řepského sídliště rozhodně neočekávali.

park v Praze

A pokud rádi sledujete letadla, máte skvělou možnost pozorovat přistávající stroje mezi Přední Kopaninou a Tuchoměřicemi na kruhovém objezdu v sousedství nově vybudovaného obchodního centra.

zámeček Trója

Dodávka s nákladovým prostorem – tento vůz se vám může hodit pro uložení jízdních kol. Budete se s ním přesouvat z jedné lokality do druhé, aniž byste byli závislí na městské dopravě. V Praze vám jízdní kola mohou přijmout k přepravě pouze vozy metra nebo některé vlakové soupravy, a jestliže budete přepravovat kola pro šest osob v rámci celé rodiny, může to být docela velký problém. A kam se s jízdními koly vypravit? Například do přírodního parku Šárka – Lysolaje, jedná se o poměrně rozsáhlé území s mnoha skalisky a krásnými vyhlídkami, že byste až nevěřili, že právě něco takového je možné spatřit právě v Praze. Ujít byste si neměli nechat ani Prokopské údolí, Stromovku nebo Hostivařskou přehradu, a samozřejmě ani Petřín.