Rodinné finance

Každá rodina je prý základem státu, tak se tedy podívejme na rodinné finance. V jakém stavu jsou ty Vaše? Jsou v kladných či záporných číslech? A jak se vůbec mohou dostat do červených čísel?
Rodinné finance se do záporné částky mohou dostat velice snadno. Stačí vzít si hypotéku na bydlení, koupit si vůz na splátky a podobně. A pokud nemáte hypoteční úvěr, ani nesplácíte jiné závazky, i tak se můžete dostat snadno do finančních problémů. Jak? K zajištění určitého příjmu peněz je nutné vynaložit určité úsilí, ať už jako zaměstnanec nebo jako podnikatel.
rozházené bankovky
Snadno se stane, že dojde k výpadku příjmu, dostanete výpověď, dlouhodobě onemocníte či máte nějaký úraz. Podnikání se přestane dařit a příjem je rázem značně nižší, než na jaký jste zvyklí běžně. Potom přichází na řadu úspory. Bohužel, mnoho rodin žije od výplaty k výplatě a nemá z čeho si udělat úspory. Celý měsíc chodí oba partneři do práce, vydělávají, ale také musí zaplatit náklady spojené s cestou do práce a z práce, bydlení, elektřinu a další služby. Pokud mají děti, je to další významný výdaj každý měsíc. Potom nějaký ten mazlíček, který potřebuje krmení a veterinární péči… Děti potřebují zaplatit obědy ve škole, školku a družinu, zájmové kroužky… a už peníze lítají, že nestačíte ani počítat. Potom také musíte všichni celý měsíc jíst i doma. Občas se v domácnosti něco rozbije a mizivé úspory zmizí rychlostí blesku.
karta se stovkou v kapse
Potom dojde k tomu, že při výpadku příjmu nebo jeho snížení, rezerva zmizí a něco se akutně rozbije, například pračka. Tak si ji koupíte na splátky, jak jinak také, že. Bohužel Vám nevycházejí peníze ani na jídlo, tak si půjčíte u lichvářských společností. A rodinné finance jsou rázem ve velké krizi a červených číslech. Potom trvá dlouho, se z těchto čísel dostat, bohužel to je někdy nad lidské síly a potom dochází k exekucím příjmů a majetku.