Bavme se

Už vás to vážně nebaví? Slyšeli jste, četli nebo i na vlastní oči viděli, co všechno se děje v sousední obci a jaké možnosti skýtá okresní a dokonce krajské město, o naší metropoli pak ani nemluvě?
Závidíte, že mají v sousední obci kino, že tam pořádají diskotéky, lidové veselice, besedy se zajímavými hosty, že tam organizují pro své spoluobčany výlety, zájezdy a kdo ví, co všechno ještě, zatímco u vás je ticho po pěšině a nezdá se, že se vůbec někdy někdo rozhoupe a zorganizuje aspoň něco byť i jenom sebeméně zajímavého, čím by se dal ukrátit čas?
letící konfety
Propadáte pomalu letargii nebo vážně uvažujete o tom, že se zřejmě co nevidět seberete a odstěhujete se raději někam, kde to žije?
Jistě, i to je řešení, i to je možné. Ale rozhodně se nedá říci, že by to bylo přesně to, co byste měli učinit. Protože tím se situace změní k lepšímu pro vás osobně, ale ostatním to nepřinese zhola nic.
A přece byste nebyli takoví sobci, nebo snad ano? Přece byste se nespasili útěkem a ty ostatní, na nichž vám záleží, v tom nenechali!
Když tomu tak přece vůbec být nemusí.
Když se ti, kdo to mají v náplni práce, nečiní, vždy přece existuje možnost chopit se iniciativy sami. A podniknout něco na vlastní triko.
Můžete si i sami zorganizovat dejme tomu fotbalové klání. Nebo koncert, nebo jakoukoliv jinou soutěž. Díky na tom není věru zase nic až tak těžkého.
Stačí si takovou veřejnou akci dobře promyslet a naplánovat, pak si obstarat seznam toho, co všechno k tomu bude zapotřebí, od nábytku přes stánky s občerstvením a suvenýry až po nevím co ještě, a nakonec nezapomenout třeba ani na takový „detail“, jako je zdroj elektrického proudu. Protože si přiznejme, že se dnes jen těžko najde nějaká ta větší akce, již by bylo možno zrealizovat zcela bez elektřiny.
venkovní oslava
A pokud není vhodný zdroj k mání? Pokud není odkud potřebné množství energie čerpat, nebo vám to třeba úřední šiml nedovolí? Ani pak není nic ztraceno. Protože si lze vždycky objednat třeba elektrocentrály Ostrava, čímž je tento problém vyřešen.
A vy se konečně můžete bavit. A třeba být i hrdí na to, že tentokrát pro změnu lidé ze sousední obce nebo i většího města závidí vám.

Nezařazené