Zahrada, která bude útočištěm pro vaše děti

Zahrada v blízkosti domu je rozhodně výhodou, obzvlášť pokud jsou v rodině i děti. Ty tak mají možnost trávit většinu času venku na čerstvém vzduchu a seznamovat se s přírodou. Vytvořte svým dětem místo, kde budou rádi trávit volný čas místo posedávání u počítače. Právě venku mohou děti rozvíjet svoje dovednosti a cit k přírodě a vylepšovat svojí fyzickou kondici.Zalévání rostlin

Rostlinky, které pomáhají rozvíjet cit k přírodě
Pokud máte malé děti, je potřeba na zahradu vysázet rostlinky, které nejsou jedovaté. Vsaďte na robustní rostliny, které přežijí i zvídavé ručky vašich malých ratolestí. Skvělou variantou jsou také nejrůznější bylinky, ty totiž krásně voní a přitom vydrží i hrubší zacházení a otrhávání vašich dětí.

Malé děti doslova učarují sedmikrásky. Mohou si s nimi hrát, bez obav je trhat i dávat si je do pusy. Malé holčičky si z nich mohou uplést věneček nebo prstýnek. Sedmikráska je trvalka a tak vám budou tyto květinky dělat ozdobu na zahradě každý rok.

Pro zlepšení fyzičky
Dětské trampolíny jsou skvělou variantou, pokud chcete podporovat fyzičku vašich dětí. Ty se na nich můžou zabavit na několik hodin a vy je můžete nechat řádně vydovádět a přitom si na sluníčku vychutnat odpolední kávu nebo poklábosit s kamarádkami. Právě pro malé děti je potřeba pravidelný pohyb, který podporuje správný růst a vývoj vašich dětí.Holčička na pískovišti

Křídy pro malé umělce
Pokud nemáte plot nebo terasu, které by mohly děti zkrášlit dle libosti. Můžete jim někde na zahradu umístit malou tabuli nebo třeba jenom dřevěnou desku, kterou by mohly vyzdobit pestrobarevnými výtvory. Stejnému účelu poslouží i příjezdová cesta z kamene nebo betonové plochy. Křída se dá velmi snadno opláchnout pod tekoucí vodou nebo stačí počkat, než jí smyje první déšť. Krom radosti pomáháte rozvíjet i dětskou fantazii a motorické schopnosti.