Válka mobilů

Cena

V dnešní době, kdy ne každý si může dovolit utratit několik tisíc korun za chytrý telefon, hraje tato položka významnou roli. Kvalitního značkového „hlupáka“ si lze pořídit přibližně za 500 až 1000 kč, navíc vás mnohdy překvapí i přidané hodnoty jako jsou svítilna, rádio, MP3 přehrávač a další. Často je k dispozici i fotoaparát či kamera, jejich kvalita ovšem z logických důvodů značně pokulhává, např. fotoaparát dosahuje cca 3 Mpx. Nejnovější modely disponují i mobilním konkurenceschopným internetem.
dívka se Smartphonem
 

Výdrž

Na rozdíl od chytrých telefonů jsou někteří jejich nově reinkarnovaní tlačítkoví konkurenti schopni fungovat bez nabití baterie až dva týdny. Nejsou tolik choulostiví na teploty pod bodem mrazu, nevypínají se a nezpomalují.

Start

Další výhodou je rychlost, s jakou je možné uvést tlačítkového neandrtálce do pohotovostního režimu. U těch nejrychlejších jste schopni využívat veškeré funkce mobilního telefonu již během deseti sekund od zapnutí.

Komfort

Výhoda, kterou oceníte zvláště v zimě, pokud se pohybujete v terénu. Tlačítkový telefon můžete obsluhovat i v rukavicích (pokud tedy nemáte zrovna palčáky), zatímco s dotykovým displejem to tak jednoduché není. Existují sice speciálně upravené rukavice, které jsou schopny interakce se smartphony, jejich praktičnost je ovšem diskutabilní.
Tlačítkový telefon

Stres

Ať již v bujarém opojení na vánočním večírku či nešťastnou náhodou někde na ulici, jak tlačítkové tak i chytré telefony mají tu tendenci testovat zákony gravitace za každé situace. Jenomže zatímco první z nich lze považovat za takřka nezničitelné, neboť i když se po pádu někdy rozloží na kryt, baterii a korpus, tak je většinou bez problémů poskládáte dohromady jako lego, tak smartphony touto vlastností (s výjimkou speciálně obrněných typů) prostě nedisponují, prasklý displej je asi to nejmenší co se může stát.

Jedinou nespornou výhodou smartphonů je tudíž jejich technologická úroveň, ty nejkvalitnější a samozřejmě nejdražší dokáží bez problémů suplovat celou domácnost snad jen kromě pračky a toalety. Na bezproblémové, levné a kvalitní volání plně dostačují tlačítkové telefony.