Příprava na domácího mazlíčka

Zodpovědnost

Život domácího mazlíčka je odlišný od zvířete v přírodě. To si zajišťuje potravu i vodu samo a je zvyklé být samo či s dalšími zvířete. Kdežto pořízením vlastního mazlíčka za něj přebíráme zodpovědnost, protože se o něj musíme řádně starat a to každý den. Měli byste proto mít na něj dostatek času. Samozřejmě na výběr je z více druhů zvířat. Takové rybičky nepotřebuji přímý kontakt s námi, ale zase je potřeba udržovat správné vlastnosti vody, a ne každého rybičky baví, takže je to spíše záležitost pro nadšence.

tvář kočky

Co se týče finanční stránky, tak zde je situace také odlišná, přičemž kromě počátečních nákladů musíme počítat s těmi dlouhodobými. Sem patří veterinární péče například v podobě pravidelného očkování. Dále musíme platit za krmivo, protože každý živočich potřebuje správnou stravu a dostatek pitné vody. Tím to však rozhodnete nekončí, protože třeba u štěněte je důležitá správná výchova.

Nákup vybavení

Kromě přípravy na péči musím před pořízením zvířete zakoupit alespoň základní vybavení. Zde se zase nedá hovořit obecně, protože každé zvíře potřebuje své. Klidně se zajděte zeptat do zverimexu. Zde Vám jistě rádi poradí, přičemž je to jejich práce a prodavači se v ní vyznají. Navíc žijeme v době internetu, kde jsou také různá fóra chovatelů. Ti zkušenější jistě rádi začátečníkovi poradí. Co všechno musíme pořídit si můžeme předvést na štěněti, což je častý přírůstek rodin.

pes s kočkou

Nejprve je potřeba koupit speciální krmivo pro štěňata a aby jej měli z čeho jist, tak i misky. Pejsek by měl mít své místo, kde může odpočívat a spát, což je nejčastěji bouda či pelíšek. Zejména štěňata rády dovádí, a proto nezapomeňte na nějaké ty hračky. Co se týče výcviku, tak u něj jsou vhodné jako odměna pamlsky. Budeme s ním chodit i ven, takže už od mala je výhodné zvykat pejska na obojek a vodítko. Samozřejmě tento seznam může být ještě delší.