Pomocné aplikace mobilního telefonu

V dnešní době je mobilní telefon opravdu nezbytná věc pro každého člověka, který žije běžným životem. Mobilní telefony nám dokáží ve spoustě případů opravdu pomoci a usnadnit život. Existuje také například spousta aplikací či funkcí v mobilním zařízení, které nám právě často ušetří spoustu času nebo díky kterým se nemusíme namáhat tak, jako tomu bylo dříve. Dnes se společně podíváme na několik takových aplikací, které si každý do telefonu může stáhnout a využívat je.  

Donáška jídla

 

Aplikace na donášku jídla 

Aplikací na donášku a rozvoz jídla je v dnešní době čím dál více. Velkou výhodou těchto aplikací je to, že máte všechny okolní restaurace v jednom a nemusíte hledat na stovkách místech, než se dopracujete k tomu, na co vlastně máte chuť. Tyhle aplikace mají často výhodu například toho, že pro své zákazníky poskytují různé zákaznické benefity, například v podobě slev a tak dále. Funguje to na jednoduchém principu. Objednáte si jídlo přes aplikaci, z jakékoli restaurace, kterou má aplikace v nabídce, vyberete si způsob doručení a poté jen zaplatíte a dále nemusíte nic řešit. Kurýr firmy, která aplikaci vlastní, vám doveze jídlo až k vašim dveřím.  

Půllitr s pivem

 

Kalkulačka alkoholu 

Tuhle aplikaci využijí hlavně řidiči motorových vozidel, kteří si v určité momenty nejsou jisti, zda druhý den ráno můžou řídit. Tato aplikace má v sobě nastavené všechny druhy alkoholu, které existují. Vy si do aplikace nastavíte vaši výšku, váhu a pohlaví, aby aplikace měla alespoň obrazný přehled o tom, jak asi pravděpodobně spalujete požitý alkohol. Poté si začnete nastavovat čas, kdy jste pít začali a kdy jste poté přestali. Nakonec si do aplikace zapíšete všechny druhy a množství alkoholu, který jste vypili. Aplikace vám vyhodnotí, jaké procento alkoholu máte v krvi a podle toho orientačně sdělí, kdy budete moci řídit. Tyhle aplikace samozřejmě nejsou na desetiny přesné, každopádně jako orientační pomoc v těchto situacích se to často hodí.