Pět triků, jak posílit imunitu

Po dlouhé době, kdy se naše imunita zhoršovala kvůli rouškám a karanténám, je potřeba ji opět začít posilovat. S dobrou imunitou se lépe vyhnete nepříjemným onemocněním, protože tělo snáze zvládne bojovat s viry a bacily. Jaké jsou triky pro posílení imunity?

Pohyb na čerstvém vzduchu

Pohyb na čerstvém vzduchu je pro imunitu stěžejní. Ať doma větráte sebevíc, vaše vydechnuté bacily se k vám opět vrací, a vaše tělo se učí fungovat jen s tím, co se mu dostane. Pohyb na čerstvém vzduchu jsou dva body pro vaši imunitu. Čerstvý vzduch vám pomůže lépe dýchat, a pohybem zocelíte své tělo. Ideální je jít si zaběhat do lesa, nebo vyrazit na výšlap někam do přírody. 

slovo imunita

Otužování

Pokud je vaše tělo zvyklé jen na příjemné teploučko, stačí aby vás trošku ofouklo, a nemoc je na světě. Pravidelné otužování vám pomůže budovat imunitu. Pro začátečníky stačí studená sprcha, pokaždé o něco studenější, pokročilí mohou vyzkoušet jarní koupání v rybníce. Stačí na pár minut zalézt do studené vody, a pak se pořádně osušit. Uvidíte, jaké to s tělem udělá zázraky. Také je důležité, aby v domě nebylo příliš přetopeno, a pravidelně k vám proudil čerstvý vzduch.

Dostatek vitamínů

Dostatek vitamínů vaše tělo potřebuje, aby se dovedlo lépe bránit nemocem. Samozřejmě si můžete koupit vitamíny v lékárně, ale pokud chcete pro své tělo to nejlepší, hledejte vitamíny v jídle. Citrusové plody, tedy mandarinky, pomeranče, citrony, atd…vám dodají dostatek vitamínu C. Můžete si je dát každý den ke svačině. Česnek, který je díky svým účinkům mnohdy považován za přírodní antibiotikum. Samozřejmě každodenní dávka zeleniny, nejlépe syrové. A kvalitní maso.

spící žena

Pitný režim

Vyhněte se slazeným nápojům, a raději sáhněte po dobrém čaji, nebo po sklenici obyčejné vody, která tělo detoxikuje, a zbavuje ho tedy nepříznivých látek. Člověk by měl dle všeho vypít kolem 3 litrů tekutin denně, v létě samozřejmě více, protože víc vypotí.

Spánek

Kvalitní spánek je pro tělo neskutečně důležitý, protože se denně potýká s množstvím bacilů, a pokud je vaše tělo unavené, hůře se jim brání. Člověk by měl přes noc naspat 6-8 hodin, nejlépe nepřerušovaného spánku. Ačkoliv se to může zdát některým nemožné, je to vážně velmi důležité, a nesmí se to zanedbávat.