Cyklická žena

Také se divíte, že jste někdy náladová a zbytečně vyletíte kvůli blbosti? Jindy byste si zas nejraději zalezla na celý den do postele a nikoho k sobě nepustila. A víte, že je to úplně normální a přirozené? Ve vašem životě se neustále opakují 4 lunární cykly. Přičemž 1 cyklus rovná se 1 týden. Podíváme se, jak každý jednotlivý cyklus funguje na vaše tělo a emoce. A jak ho můžete využít ve svůj prospěch.

Dynamická fáze

Jakmile vám skončí menstruace přejdete do dynamické fáze. Je to zhruba 7. – 13. den cyklu. V tomto období máte spoustu energie, jste akční, sporty vás baví, fyzická síla je na vrcholu. V práci vám to jde jedna báseň a logické myšlení vám jde na ruku. Máte chuť do nových úkolů.

žena

Tip: naplánujte si na tyto dny práci i složitější úkoly, odpoledne lekci body fitness a večer setkání s přáteli. Vše zvládnete a bude vás to bavit.

Ovulační fáze

Přemíra energie se trošku uzemní a nastává ovulační fáze. Je to zhruba 14. – 20. den cyklu. V tomto týdnu máte vysokou schopnost empatie a dobrou výřečnost. Ráda si povídáte a na kávě s kamarádkou jste nejspokojenější. Jste klidná a vyrovnaná. Nic vás extra nerozhází.

Tip: tyto dny si naplánujte pracovní schůzky, porady s kolegy a posezení s přáteli u něčeho dobrého. Zavolejte také rodičům, babičkám a všem, které ráda uslyšíte.

Premenstruační fáze

Je to fáze zhruba od 20. – 28. dne cyklu. V tyto dny se pomalu začínáte uzavírat do sebe. Únava roste a už vás může, kde co rozčílit. Vztek není ničím neobvyklým. Na druhou stranu máte chuť tvořit, dokončovat úkoly a uklízet.

Tip: pusťte se do generálního úklidu celého bytu. Naučte se něco nového kreativního, háčkujte, malujte nebo navlékejte korálky. A pokud nemáte na nic z toho náladu, vyberte si v televizi oblíbenou komedii a koukejte.

kreativita

Menstruační fáze

Začínáte menstruovat. Je to tedy 1. – 6. den cyklu. Chcete být sama, odpočívat a nabírat síly. Hodně přemýšlíte, hloubáte. Intuice jede naplno.

Tip: nic si neplánujte, buďte sama, buď doma nebo venku v přírodě. V klidu seďte, jen vnímejte svůj dech a nechte myšlenky volně plynout.