Palety jsou prospěšné

Zkuste někde popadnout docela obyčejnou cihlu a odnést ji několik desítek metrů daleko. Pak se vraťte a učiňte tak s cihlou druhou. Pak se třetí, čtvrtou, pátou. Čímž vás ale rozhodně nenavádím k tomu, abyste někde na stavbě rozkrádali cizí materiál!
Docela jste se při tom zapotili, že?
Pak zkuste těch pár cihel postavit na sebe a představit si, kolik byste jich ještě museli odnosit, aby jich bylo dost na stavbu třeba i jen toho nejmenšího domečku.
palety a sudy
To by s tím jeden nejradši praštil, že?
Jenže praštit s tím nelze. Protože kdyby si každý řekl, že je to neskutečná dřina, dodnes by nikdo z nás nebydlel. Spali bychom někde na mezi, v zimě se hřáli u táboráku a v dešti se choulili dejme tomu pod stromem nebo v nejlepším případě v jeskyni.
A abychom bydleli a současně se nestrhali, vymyslel kdosi kdesi palety. Tedy nikoliv ty malířské, nýbrž ty, které pomáhají při přepravě čehokoliv odkudkoliv kamkoliv.
zboží na paletě
Tato zařízení jsou jednoduchá a geniální zároveň. Stačí klidně i jenom několik umně sbitých prken a rázem je tu podlážka, na niž se vše pohodlně naskládá, připevní a klidně i zabalí. A pak už stačí jenom docela obyčejný nízkozdvižný nebo vysokozdvižný vozík pro manipulaci a přemístit palety s materiálem rychle a efektivně není ničím nemožným. Právě naopak.
Což platí nejen pro stavby. Stejně vhodné je užití tohoto způsobu manipulace i v průmyslu, v obchodě, i leckde jinde, kde je toho zapotřebí. Palety se rychle naloží, pohodlně přemístí, v nákladovém prostoru dopravních prostředků se jimi efektivně využije prostor a zároveň i zabrání zbytečným škodám, jež by během transportu mohly vzniknout.
A neméně efektivně je využit i prostor skladů, kam tyto míří. Dokud je na nich náklad, garantují přehlednost, a když se vyprázdní, prostě se dají naskládat na sebe a až do dalšího využití nezabírají zbytečně místo.
A to ať už jde o unifikované europalety nebo něco dělaného na míru pro toho kterého uživatele.

4/5 - (4 votes)