Kokosové výrobky, které vás dostanou

Máte rádi kokos? Aby ne, jeho chuť přímo zavání exotickou atmosférou a jeho vůně je skutečně luxusní. Kokos však není slavný jen pro svou estetickou stránku. Sám o sobě je velmi zdravý a veškeré jeho součásti jsou hojně využívané ve všech možných variantách zpracování. V dnešní době už není tak nedostupný a veškeré produkty z něj vyrobené jsou vyhledávané všemi, kdo mají zálibu ve zdravém stravování.

Budeme rádi, když se u nás necháte inspirovat k tomu, co všechno z kokosových výrobků můžete pořídit a vyzkoušet. Ochutnáte některé z nich?

kokosový ořech

Kokosové mléko je ideální pro přípravu třeba ovesných nebo pohankových kaší. Mnoho z nás má v dnešní době různé zdravotní problémy, zejména pak potravinové alergie a vzhledem k tomu, že se příliš nedoporučuje dospělým jedincům, ale konzumovali ve velkém mléčné výrobky a kravské mléko jako takové, myslíme si, že tato náhražka je přímo skvělý nápad. Kromě výše zmíněných kaší jej můžete použít třeba jako mléko do vaší oblíbené kávy. Nebo s jeho pomocí můžete vylepšit některý ze svých sladkých receptů, jako je třeba rýžový nákyp.

Kokosový krém je taková obdoba mléka. Má trochu hustější konzistenci a perfektně jej využijete třeba při přípravě asijských pokrmů nebo specialit z oblasti indické kuchyně. Obě tyto národnosti jsou přímo proslulé využíváním kokosových výrobků. Krém dodá velmi specifickou chuť vašim omáčkám nebo i krémovým polévkám, navíc všechny tyto tekuté pokrmy báječně zahustí.

kokosové máslo

Strouhaný kokos používáme nejraději jako posyp na sladkou kaši, lívance, palačinky, nebo na obyčejný bílý jogurt s ovocem. Výborně se hodí také jako přídavek do těsta na váš oblíbený koláč, pozvedne totiž jeho chuť na zcela novou úroveň.

Když už vás přestalo bavit neustále smažit na slunečnicovém nebo olivovém oleji, doporučujeme vyzkoušet kokosový olej. V kuchyni pro něj najdete široké využití, od vymazávání plechů před pečením, po základ pro restování masa a zeleniny. Navíc, jeho benefity sahají až do oblasti kosmetiky a péče o pleť. Je zkrátka velmi univerzální.