Zdravý lifestyle vám může změnit život!

Zdravý životní styl na nás sice křičí z reklam a různých časopisů, ale co to vlastně znamená? Je zdravý životní styl jen pouhé jezení zeleniny a ovoce?

To určitě ne. Zdravý lifestyle neboli životní styl je souhrn komplexních činností, které denně vykonáváme. Patří sem sice zdravý a vyvážený jídelníček, ale tím to rozhodně nekončí. Navíc zdravé jídlo nejsou jen saláty a nízkokalorické koktejly, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zdravé jídlo by naopak mělo být různorodé a obsahovat všechny potřebné živiny.

běhání

Takže se nemusíte vyhýbat tukům a sacharidům, abyste jedli zdravě. Naše tělo potřebuje i tyto živiny, jde ale o to, v jaké kvalitě a z jakých zdrojů je získáváte. Samozřejmě, že tuky z hamburgeru příliš zdravé nejsou a nic moc zdraví prospěšného tam nenajdete, oproti tomu ale třeba tuky z avokáda mohou vašemu tělu výrazně pomoci zpracovat vitamíny a různé minerály. V tucích se totiž další látky rozpouští a lidské tělo je tak dokáže lépe zpracovat. Takže se nemusíte bát tučných jogurtů a tvarohů. Spíše se vyhýbejte smaženým věcem a tlustému masu.

nezdravé jídlo

Kromě jídla je pro zdravý životní styl důležitý také pohyb. Říká se, že nejzdravější pohyb je chůze. Spoustu lidí se ale procházkám moc nevěnuje, protože při nich nespálíte tolik kalorií jako například při běhu nebo skákání přes švihadlo. To je sice pravda, ale procházky přináší mnohem více zdravotních benefitů, než je spalování kalorií. Během chůze nezatěžujete kolena tolik jako při běhání nebo skákání, a pomáháte tak svým kloubům. Navíc trávíte čas na čerstvém vzduchu, což pomáhá vaší pleti, a i vašemu psychickému zdraví. Pobyt v přírodě napomáhá lepší psychické kondici a pomáhá odbourávat stres.  Dalším faktorem je váš pitný režim. Spousta lidí pije sladké limonády a kávy, to ale není tak úplně ono. Pro vaše zdraví je nejlepší čistá voda, případně zelené a bylinkové čaje.