Záloha webu

Máte své webové stránky? Pak toto je ta nejdůležitější věc, kterou pro bezpečnost vašeho webu a klid ve vaší duši můžete udělat. Jinak se může stát, že budete potřebovat litry kafe a v klidu si ho zrovna nevypijete.
Zálohu webu oceníte v situacích, kdy se stane něco nepředvídatelného na vašem webu a váš web zmizí. Hodiny, dny, možná týdny vaší práce budou nenávratně pryč, pokud nebudete dodržovat toto základní pravidlo pro práci s webem.
notebook a kafe
Některé hostingy webové stránky automaticky zálohují, ale často chtějí za jejich obnovu nemalý peníz nebo obnova ze zálohy jim bude trvat pár dnů/týdnů. A ve finále se zjistí, že sice zálohu vašeho webu mají, ale je týden stará. Úpravy webu, které jste za ten týden na webu udělali jsou ztracené. A zase na vás čekají ty litry kafe vypité ve stresu.
Proto je lepší, když si uživatel své webové stránky zálohuje sám.

Co je to záloha?

Jedná se o kopii webu, kterou máte uloženou například na Google disku. A v případě nutnosti si díky ní svůj web znova obnovíte, a nebudete muset celý web tvořit znova od úplného základu.

Kdy zálohovat web?

  • Když aktualizujete šablonu, kterou na webu používáte
  • Když aktualizujete pluginy, které na webu máte a používáte
  • Několik hodin jste strávili práci na vašem webu, a vy byste neradi o vaši práci přišli

notebook a blok
Jaké jsou možnosti zálohování?

  • Ruční zálohování – web si zálohujete sami, to je ideální možnost v případech, kdy jste zrovna strávili pár hodin tvorbou webu
  • Automatické zálohování – je tou nejlepší variantou, web se zálohuje sám v předem nastavený čas, a vy nemusíte na nic myslet. Při této možnosti je ideální mít nastaveno každodenní zálohování

Důležité je, aby záloha webu byla vždy aktuální, proto je tou nejlepší variantou mít nastaveno automatické zálohování plus při nějaké větší práci s webem si udělat také ruční zálohu.