Vhodný pohyb nejen pro mládež

Pokud nechcete, aby vaše ratolesti ještě v telecích létech nakynuly jako vánočka, měli byste dělat maximum proto, aby se s železnou pravidelností hýbali.

Vhodný pohyb nejen pro mládež

Minulé generace sice nakonec také vyrostly do docela velkých objemů, ale nikdy neměly problém, co se týče nadváhy ve školních letech. To dnes již bohužel neplatí. Děti jsou čím dál tím více tlustší a hodně s tím souvisí i menší počet hodin tělocviku ve školách. Ovšem to není jedinou příčinou toho, že se obezita stále častěji objevuje i u mládeže v povinném školním věku. Důvodem jsou rovněž moderní technologie ve formě počítačů, tabletů nebo mobilních telefonů. Zkrátka a stručně, mládež nemá důvod někde chodit sportovat, protože má o zábavu postaráno.

Trampolína

Lásku ke sportování je potřeba u dětí vštěpovat již od malička. Čím dříve s tím začnete, tím vyšší je šance, že jim moderní technologie neseberou tolik volného času a alespoň část svého volna budou trávit aktivním pohybem. Abyste toho dosáhli, měli byste použít však nenásilných a neagresivních prostředků. Vhodným lákadlem může být třeba dětská trampolína.

Jedná se o docela jednoduchou konstrukci, která však patří do tělocvičen stejně jako kruhy nebo koza. Můžete ji mít ale i na zahradě, to není žádný problém. Není to sice na první pohled patrné, zvláště pak pro začátečníka, ale skákání opravdu může být docela namáhavé. Základní cviky ještě jdou zvládnout, ale zakomponovat do cvičení složitější sestavy už není pro amatéry. Vaši potomci tak budou mít alespoň motivaci pokoušet se trochu překonat. Než se dostanou na tu nejvyšší úroveň, nějaký ten pátek to potrvá.

Trampolíny na hřišti

Nešetřete

Hlavní je na trampolíně nešetřit. Pokud si ji budete chtít vyzkoušet také, rozhodně kupte model s dostatečnou nosností. To proto, aby vás unesl. Velmi důležité jsou i ochranné prvky, které zajišťují dostatečnou bezpečnost během skákání. Ať už je řeč o ochranné síti nebo krytech na pružiny, rozhodně byste je měli mít. I bez toho bude nástroj samozřejmě plně funkční, ale jeho používání bude o něco více rizikovější, a to za těch pár ušetřených stovek určitě nestojí.