5 důvodů, proč byste měli alespoň jednou za život navštívit Havanu

Pokud chcete do své dovolené zahrnout umění, historii, přírodu a spoustu příležitostí k relaxaci, zde je několik důvodů, proč byste měli navštívit hlavní město Kuby Havanu.
Objevte kulturu
Z kulturní stránky je Kuba velmi fascinující zemí. Ačkoliv se nachází v Karibiku, je velice odlišná od svých sousedů. Tato jedinečnost je výsledkem historie poznamenané americkým vlivem, socialistickým světem po roce 1959 a následnými důsledky kulturní globalizace. Přečtěte si knihy, zatančete si a prozkoumejte živé formy street artu.
 kubánský doutník
Ideální poloha, odkud se můžete vydat prozkoumat okolní zajímavá místa
Havana není příliš daleko od Varadera a Pinar del Rio, dvou krásných oblastí, které jsou ideální pro dlouhé celodenní výlety, zejména pro ty, kteří nechtějí strávit noc mimo Havanu. V Pinar del Rio je slavné údolí Viñales, jedna z hlavních turistických atrakcí Kuby (zaoblené krasové kopce roztroušené v údolí jako izolované věže v rovině). Velmi běžné v této oblasti jsou i jeskyně, z nichž je nejlépe dostupná Cueva del Indio.
 
Buďte svědkem bitvy se stárnutím
Staré americké vozy, které se staly kubánskou ikonou, jsou pouze špičkou ledovce v rozšířené kultuře oprav, kterou přinesly léta nedostatků. Rozhlédněte se kolem sebe a registrujte, že lidé doplňují zapalovače, šijí boty a opravují mnoho dalších věcí včetně fénů, mixérů, oblečení, tiskáren a smartphonů.
 havana kuba
Zažijte BVSC v jejich domovině
Brána do kubánské hudby, Buena Vista Social Club je velmi populární kubánská kapela a mnoho jejich písní je součástí repertoáru většiny kubánských kapel hrajících v barech a turistických střediscích. Prozkoumejte další bohatou produkci země, od tradičních žánrů, jako je salsa a rumba až po současnější trendy, jako je reggae a elektronická hudba.
 
Centrum výroby doutníků
Kubánské doutníky dosahují nejvyššího světového uznání po mnoho desetiletí, a to díky jejich vynikající kvalitě. Většina tabákových plantáží je otevřena pro turisty, kde mohou vidět všechny fáze výroby doutníků. Plantáže v Pinar del Rio jsou tou nejlepší volbou pro návštěvníky Havany. Pro ty, kteří se chtějí zdržet pouze v Havaně, je ideální továrna Partagas Cigar Factory v blízkosti Capitol Building.

Nezařazené