Korálky – návody – inspirace – korálkový závěs

Také milujete korálky? Jejich rozmanité velikosti, barvu i materiál? Výrobků z koráků, návodů, ispirací https://www.girltime.cz/inspirace/ je mnoho, samotné navlékání drobných kuliček uklidňuje mysl a pomáhá při meditaci, ale nejen to, s korálky můžete úžasně kouzlit. Že z nich vytvoříte náhrdelníky a náramky, by dokázal odvodit každý, ale co takový korálkový závěs vsazený do dveřní zárubně?
Tam, kde se namísto dveří průchozích místností objevuje pouze nezazděný otvor, mnohdy upravený v horních partiích s patřičným zaoblením, se závěsy mohou uplatnit jako zajímavé oživení prostoru, které neblokuje proudící energii, ale naopak ji otevírá jako cosi hravého, co je přirozené pro každou lidskou duši.barevné dřevěné korálky.jpg

Závěs z dřevěných či skleněných korálků

Každý z nás má odlišný a osobitý vkus, a tak si pro výrobu závěsu z korálků musíte sami zvolit, co vám vyhovuje. Trh je dnes výborně zásoben mnoha druhy materiálů počínaje dřevěnými výrobky a konče skleněnými, kovovými či plastovými. Rozhoduje i velikost, i když se nejčastěji volí průměr kuliček od čtyř do dvanácti milimetrů.
Inspirací pro vás může být směs dřevěných korálků různých barev, většinou v přirozených dekorech dřeva, které můžete navlékat na voskovanou šňůrku. Dřevěné korálky tmavších odstínů nechte vyniknout ve žluté barvě šňůrky – s tmavou nebudou kontrastovat a s transparentním silonem budou pouze „viset v prostoru“ a nebudou vypadat přirozeně.korálkový závěs.jpg
Navlékání provádějte tak, že pod každým korálkem vytvoříte na šňůrce obyčejný uzlík a jednotlivé kuličky od sebe oddělte vždy uzlíkem po zhruba třech až čtyřech centimetrech. Šňůrky pak zavěsíte buď napevno na dřevěnou konzoli, nebo je navážete na dřevěné soustružené kroužky, aby byly na konzoli v pohybu. Korálkové závěsy si zamilují i kočky, které si s nimi mohou hrát, ale zároveň je nepoškodí. Docela obyčejná drobnost za pár desítek korun tak může vašemu interiéru vtisknout něco netradičního, ale především vytvořeného podle vašich vlastních představ a hlavně vaší rukou a vlastní myslí.