Filtrace pro bazén

Dostatečný výkon

Jestliže si pořizujeme bazén, tak se musíme připravit na to, že jeho vlastnění zároveň znamená jistou starost, protože kdybychom vodu nechali jen na pospas osudu, tak se nám v ní brzo začnou tvořit zelené organismy. Proto je potřeba používat vhodnou chemii, abychom se vyhnuli problémům. Co se týče zelených orgasmů, tak na ně je nejúčinnější chlórová chemie, protože zároveň nestojí moc peněz. Tím to však nekončí, protože by nám ve vodě stále plavali různé nečistoty.

bazénová filtrace

Z tohoto důvodu je potřeba mít filtraci. Pro běžný bazén se té kartušové raději vyhněte, přičemž mnohem lepší je z mnoha pohledů písková, protože ta je schopna zachytit i drobné částice. Voda filtrací projde několikrát za den, a proto se můžeme těšit na opravdu čirou vodu. Při výběru je potřeba myslet na dostatečný výkon, který se určuje podle objemu vody, který potřebujeme filtrovat, což snadno zjistíme podle rozměrů bazénu.

Údržba

U filtrace je velmi důležité její správné zapojení, které by měl provádět profesionál, jenž se v tomto vyzná, protože jinak by mohli nastat potíže. Vzhledem k tomu, kolik nečistot nám tu proudí, tak je zapotřebí ji vhodně udržovat. Jednou za čas je výhodné pročistit ji kompletně, kdy se prodávají přípravky, které pročistí i potrubí, protože do něj se sami nedostaneme, ale na stěnách můžou nějaké nečistoty zůstat. Co se týče pískové náplně, tak ta je zapotřebí vyměnit. Interval se většinou uvádí v podobě dvou let, přičemž záleží také na konkrétní situaci.

písek na poušti

Vyměnit písek může specialista, ovšem zvládneme to klidně sami. Postup pro konkrétní filtraci nalezneme v návodu, který je u daného produktu. Písek do filtrace není nic finančně náročného, protože za 25 kg dáme pár kilo. Vybírá se podle zrnitosti, přičemž u této společnosti jistě nebudete mít problém najít tu, kterou potřebujete. Potom můžete mít zase třeba na dva roky vystaráno.