Pozor na podvodné prozvánění

Mnoho z nás to určitě už zažilo, že jim volalo neznámé číslo ze zahraničí. Potom jste hodně přemýšleli, zda na to telefonní číslo zavolat zpět. Právě proto spousta mobilních operátorů upozorňuje na podvodné prozvánění. Tyto prozvánění nás můžou stát i desítky korun. Poslední dobou jde nejvíce o čísla ze severoafrických zemí, kde minuta hovoru stojí nespočet peněz.
Obyvatelé České republiky nejvíce prozvání podvodné čísla s předvolbou + 236 nebo + 225, útočníci který prozvánějí vydělají na vysokých tarifech, které se klidně pohybují i v desítkách korun, jelikož čísla jsou zpoplatněná. Takže když na číslo zavoláte zpět, můžete přijít i o velké částky peněz.mobilní telefon
S těmito podvody mají problémy lidi po celém světě, přičemž organizovaný útočníky, které mají podvodné hovory na svědomí, je těžké dohledat. Podvody jsou totiž pořádně propracovaný, a tudíž jsou velice úspěšný. Další velkou nevýhodou je to, že hovory obsluhuje automat, který dokáže vytočit několik hovorů za minutu a poškozených pak je čím dál tím více.
Podvodné hovory v České republice se objevují často. Mobilní operátoři se snaží podvodné čísla blokovat, ale útočníci čísla mění, proto operátoři někdy čísla zablokují déle. Podvodné prozvánění je založeno na principu, krátkého prozvonění automatem, který hovor rychle ukončí. Vy případně zavoláte zpět a nejenže zaplatíte peníze za číslo, tak zaplatíte propojovací poplatek, ten je totiž napojen na organizátory a díky tomu oni si vydělají za jeden hovor několik stovek korun.telefonní hovor
Proto, aby vám nepřišlo drahé vyúčtování od svého mobilního operátora, nevolejte na neznámá čísla, která nejčastěji připomínají pevnou linku. Výhodou už je, že v dnešní době některé chytré mobily zobrazují zemi, ze které je vám voláno, tudíž jeho majitel, může poznat, že se jedná o podvod a na číslo nereagovat.