Jak na odčervení psů a koček?

Psi a kočky trpí různými druhy vnitřních parazitů. Nejen, že mají škodlivý důsledek na organismus našich mazlíčků, jsou přenosní i na nás. Mazlení s pejskem nebo kočkou je velice příjemné a každý milý dotek je nám láskyplně oplácen. Podáme našim miláčkům pamlsek z ruky nebo ho necháme jíst z našeho talíře, mohou být tak i nebezpečným zdrojem nežádoucích parazitů.
Pes a veterinář
S jakými druhy parazitů se můžeme setkat a jak vypadá takové začervení? Nejčastějšími jsou škrkavky neboli tasemnice ty lze získat při požití hmyzu nebo drobných savců, ale přenášejí se dokonce z matky na štěňata a jejich vajíčka lze vysledovat až do mateřského mléka. Tenkohlavci a měchovci se vyskytují ve vlhké trávě a v půdě, oproti nim je taková hlístice šířena liščími exkrementy, ale právě díky nim je obsahují i těla slimáků a šneků. Techniku přenosu nejvíc vychytali vlasovci, ti jsou na svou oběť chytře přenášeni komáry.
Pes kočka dítě
Začervení zjistíme záhy, mezi hlavní příznaky totiž patří celková nepohoda a zažívacími problémy jako je průjem nebo zvracení. Pokud zjistíme některé z uvedených příznaků je nanejvýš příhodné navštívit veterinárního lékaře.
Odčervení patří k nedílné součásti péče o naše zvířecí kamarády. Pomáhá nám k tomu hned několik volně dostupných přípravků, které lze sehnat jak na internetových, tak i v kamenných lékárnách. Odčervení provádíme v pravidelných intervalech s častějšími intervaly v mladém věku. Dospělý jedinec se odčervuje vždy po 3 měsících, zatímco štěněti a kotěti je podáván přípravek po dvou až třech týdnech až do tří měsíců věku. Je to z toho důvodu, že se přes placentu matky přenášejí zárodky tasemnice, ta vejde do plodu, proto je třeba se jí důsledně zbavovat. Nejlépe aplikovatelné jsou prostředky ve stříkačkách ve formě pasty. Zvíře je nutné před jejich podáním vždy zvážit, a podle toho použít vhodnou dávku. Nikdy nepodávejme menší množství látky, než je předepsáno pro danou váhu, nejen, že by to na červy nemělo žádný vliv, ale těm by mohla vzniknout takzvaná rezistence, kdy by si na odčervovací látku zvykly a následně by už na ně neúčinkovala ani ve správném dávkování.
Pravidelné ošetření je důležité i v důsledku kombinace s očkováním. Zde je třeba dbát na to, abychom před plánovaným očkováním měli našeho miláčka odčerveného v době šesti až deseti dnů před podáním vakcíny. Není dobré, aby tak bojoval jak z případnými parazity, tak s náporem očkovací látky.