Zvláštnosti v průběhu stěhování (nejen) v Praze v létě a v zimě

Že potřebujete při stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ v první řadě zajistit parkovací místo, je jasné mnohým z vás. Ovšem to není jediné, na co bychom měli poukázat. V návaznosti na jednotlivá roční období byste se měli připravit na některá jejich specifika.

zasněžená silnice

Stěhování v zimě – zimní období patří pro pracovní činnosti v exteriéru k nejobtížnějším. Čeká-li vás stěhování v Praze právě tehdy, měli byste se na něj lépe připravit. Stěhovací firmy stěhují za každého počasí, ale vy byste jim měli práci usnadnit tím, že budete mít nachystaný již v předstihu posypový materiál, nejlépe písek, který není tak agresivní, jako sůl nebo močovina. Měli byste mít k dispozici odmrazovací prostředek pro odmrazení dveřních zámků či zámků u auta. Problémy můžete mít s autobaterií, pokud v den stěhování očekáváte silné mrazy, uložte ji přechodně v teple. Kontrolujte v autě nemrznoucí směs do ostřikovačů a přezutí pneumatik na zimní. V zimě se také více našlape v bytě, proto mějte připravené kartonové krabice, které rozložíte a položíte na podlahu jako bariéru před špinavým rozbředlým sněhem. Stěhování rostlin v zimě je podmíněno tím, že zajistíte, aby nebyly transportovány v mrazu, takže pouze ve vytápěném zavazadlovém prostoru.

letní vedro

Léto, jak má být – v tomto období je lepší být na koupališti, ale vyjde-li váš stěhovací den na dvanáctý červenec, a zrovna je vedro na padnutí, pamatujte na dostatek tekutin a zabraňte včas úžehu, tedy jinými slovy přehřátí organismu a následnému kolapsu. Raději celý karton minerálky, než jednu nebo dvě láhve. A žádný alkohol, to by vás ještě více oslabilo. Pokrmy rozhodně lehce stravitelné, s dostatkem zeleniny. Stěhujete-li pokojové rostliny, musí být chráněné před přímým sluncem a raději více zalité. V létě se vyplácí domluvit se stěhovací firmou termín buď na brzké ranní hodiny, v ideálním případě po čtvrté hodině ranní, anebo navečer po 20. hodině, kdy už teplota vzduchu snižuje své hodnoty.