Proč jsme závislí na mobilu?

Pokud se zamyslíme nad mobilním telefonem, zjistíme, že je to velmi chytrá věc a člověk žasne nad tím, jak to mohl někdo vymyslet. Telefon je sám o sobě opravdu něco tak chytrého, že to ani nedává smysl obyčejným smrtelníkům, jako jsme my. Mobilní telefon nás provází celý náš život a hodně jej potřebujeme, protože na něm prakticky můžeme dělat naprosto cokoliv. Obsahuje tolik možností, co s ním dělat a jak se zabavit, proto lidé telefon tak milují. Navíc je to způsob, jak komunikovat s lidmi, protože kdysi tohle všechno nebylo a lidé si tak maximálně mohli posílat dopisy, to je tak všechno.

telefon

Nyní si v reálném čase posíláme zprávy, které se tomu druhému doručí ihned, a to i když je daný člověk klidně na konci světa, to je úplně jedno. Internetová síť je naprosto po celé zemi (kromě určitých částí světa, kde není ani signál, natož internet), a tak když napíšete někomu, kdo je zrovna v zahraničí, zpráva se mu stejně doručí. Takhle dokonalé je internetové připojení. Je to naprosto fascinující.

telefon

Lidé jsou však na internetu a celkově telefonu velmi závislí, i když si to nikdo nechceme uvědomit. Je to ale tak a je to velmi smutné, protože mnohdy nás to oddaluje od našich blízkých, se kterými bychom jinak třeba trávili plno času, ale díky telefonu nám to nepřijde jako primární zájem a spíš radši trávíme čas na telefonu než s našimi kamarády či rodinou, ale takto by to být nemělo. Rodina je tu pro nás za každých okolností a my bychom si to měli uvědomit. Navíc pokud o daného člověka přijdete, pak už mu těžko přes telefon napíšete, jak se má. Proto si užívejme společný čas s lidmi, dokud můžeme a dokud tady stále jsou, protože nikdo tady nebude navěky, ani my. Proto odložme mobily a na chvíli si zahrajme společnou hru nebo jen tak dělejme blbosti, tento společný čas je k nezaplacení a všichni ho potřebujeme, i když si to asi nikdo moc neuvědomujeme.