Připravte Váš bazén na chladné dny

Jakmile teploměr začne ukazovat teplotu pod pětadvacet stupňů a v noci klesá teplota ještě níž, znamená to, že přicházejí chladnější dny a že koupací sezóna je u konce. Ale Vaše starost o bazén tím nekončí. Právě je potřeba připravit bazén na tyto chladné dny, aby se nepoškodil a byl Vám k užitku i příští rok, tedy byl připraven na další koupací sezónu.
Zazimování bazénu není žádná věda, pokud víte jak na to. Důležité je ještě naposledy samozřejmě zkontrolovat kvalitu vody a dodat jí všechny potřebné přípravky. Zdá se Vám to zbytečné, když už bazén nebudete využívat? Ale není. Je to přímo nutné, aby se kvalita vody udržela i přes chladné období a celou tu dobu, co jej nebudete využívat.
vylézání z bazénu
Jakmile máte za sebou tento krok, tak je dalším důležitým krokem odstranit všechny plovoucí předměty z hladiny, samozřejmě hladinu snížit a pak přidat zazimovač. A aby nedošlo k poškození bazénu, jsou velmi důležité tak zvané zimní dilatační plováky, které zajistí, že zmrzlá voda v bazénu roztahováním ledu nezpůsobí žádné poškození stěnám a dnu bazénu.
Zimní dilatační plovák je opravdu velmi důležitým pomocníkem pro Váš bazén v chladném a mrazivém počasí. Je důležité si pořídit správné množství a to se řídí podle průměru Vašeho bazénu. Je nutné je rozmístit v linii nejdelšího rozměru bazénu, tedy po úhlopříčce. Tito pomocníci zabrání poškození ledem, díky své velmi snadné deformitě.
Po tom, co dokončíte všechny tato kroky, je už jen potřeba bazén přikrýt krycí plachtou a Váš bazén je připraven přestát i ty nejchladnější dny až do té doby než zase začne sluníčko dostatečně pálit a nadejde nová koupací sezóna.
schůdky do vody
Kromě dilatačních plováků najdete v naší široké nabídce samozřejmě také veškeré potřebné přípravky bazénové chemie a další bazénové příslušenství. Jistě i Vy u nás najdete všechno potřebné pro Váš bazén.