Polštáře jako krásná dekorace v našich bytech

Polštáře, které nejsou určeny přímo pro spánek, nemusíme u nich klást důraz na výplň. Určitě nám postačí molitanová drť, která má vlídnou cenu a polštáře jsou lehké a objemné. Tyto polštáře bychom neměli tolik používat pod hlavu při čtení nebo při sledování televize, jelikož se nám pak proleží a nebudou mít krásný tvar. Dále bychom měli dbát na to, že molitanová drť se nedá tolik prát, takže bychom si na dekorativní polštáře měli koupit nějaké krásné povlaky, které se dají vyprat.

postel v ložnici

Jaký vybrat tvar polštáře to už záleží jen na vás. Vybírat můžete čtvercové, oválné, obdélníkové, kulaté nebo také polštáře pro děti ve tvaru sluníčka, hvězdičky či nějakých postaviček. V módě jsou geometrické tvary, puntíky, květinové vzory nebo pletené polštáře. Jestli máte moderní byt, volte polštáře jen jednobarevné. Trendem dnešní doby jsou dále uzlové polštáře. Mají zajímavý tvar a jsou krásně měkké a pohodlné. Vyrábí se z mikrovlákna, a proto jsou hebké na dotyk. Tyto polštáře se hodí do obývacího pokoje v moderním stylu. Měli bychom, ale dbát na to, že tyto polštáře by se nejčastěji měli čistit ručně.
pohovka s polštářky

Dále při výběru polštářů se nemusíte bát barev. V trendu jsou syté barvy a tak se nemusíte bát šáhnout po fialové, bordó nebo po klasice černé či bílé barvě. Do moderních bytů se hodí béžová nebo hnědá barva. Další trendy barva je tmavě modrá. Polštáře bychom měly sladit s barvami, které máme v místnosti. Pokud umístíme polštáře na pohovku stejné barvy, nemají jak vyniknout.

Polštáře můžou být zajímavé nejen svojí barvou a tvarem, ale taky jim dodá šmrnc nějaká přízdoba. Polštář se dá dále zdobit mašlemi, šňůrami, látkami, knoflíky nebo dalšími ručně vyrobenými ozdobami. Pokud se vám bude chtít, můžete si takový krásný dekorativní polštářek vyrobit, třebas si ho uplést nebo ušít. Zaručeně vámi vyrobený polštářek , vám udělá větší radost, než kupovaný.