Jak si udržet mladou mysl?

1) neseďte doma

Zakažte si výmluvy typu „bolí mě nohy, záda, raději pojedu autem“. Využijte každou příležitost k pohybu. Sportovní aktivity se dají přizpůsobit jakémukoliv věku. Svižná procházka se také počítá nebo vyzkoušejte tolik populární nordic walking.

2) udržujte sociální kontakty

V každém věku udržujte sociální kontakty. Sdílejte s přáteli své trable, ale i okamžiky štěstí. Navštěvujte divadla nebo se setkávejte každou neděli u voňavé kávy a sladkého větrníku. Samota a sociální izolace mozku rozhodně neprospívá.

3) nekoukejte na televizi

Sledováním nekonečných seriálů jen prohlubujete pasivitu. Málokdy se v televizi dozvíte něco přínosného. Zprávy nebo stokrát opakované filmy, vám mladou mysl neudrží.

skateboard

4) choďte na akce

Sledujte akce, které se pořádají ve vašem okolí. V létě choďte na farmářské trhy, navštivte letní kino nebo výstavu obrazů. Neváhejte a jděte se podívat i na akci na kterou se vám zpočátku příliš nechce.

5) jezte zdravě

Neobývejte se nekvalitními, průmyslově zpracovanými potravinami. Koláček a párek na denní bázi asi nebude to pravé. Zajistěte si dostatek vitamínů a co nejčastěji konzumujte čerstvé ovoce, zeleninu, ořechy, luštěniny, mléčné výrobky a ryby.

avokádo

6) cvičte mozek

Bystřete si mozek všemožnými úkoly. Čtěte knihy, zapamatujte si SPZ auta před vámi, vyluštěte sudoku a pište nedominantní rukou. A chcete-li si užít zábavu, pravidelně žonglujte.

7) dělejte bláznivé věci

Vzpomeňte si na období, kdy jste byly děti. Nic nebylo překážkou. Občas tedy udělejte něco bláznivého. Stáří nerovná se nuda a sezení doma v bačkorách na gauči. Cestujte, přihlaste se na jógu, začněte se učit španělsky nebo si podejte seznamovací inzerát. Třeba najdete fajn parťáka na společné akce.

8) myslete pozitivně

Žijeme tak, jak myslíme. Snažte se vidět věci z té lepší stránky a nedovolte, aby se z vás s přibývajícím věkem stal věčně nabroušený morous. Máte to ve svých rukou.