Jak připravit naše bydlení na nejkrásnější svátky roku

V hlavni roli světýlka

Snad v každé domácnosti se v době adventu rozsvítí svíce na adventním věnci. Pokud však máte rádi světýlka, určitě zaplníte vaše obydlí různými svícny, svíčkami, světelnými řetězy nebo třeba svítícími zvířátky. Fantazii se meze nekladou. Někomu se to bude zdát jako kýč, ale vkus každého je individuální. A jestli snad máte děti, musíte potvrdit, že ty světýlka všech druhů zbožňují. I na vánoční stromeček patří světelné řetězy, ať už jednobarevné nebo vícebarevné. Můžeme si vybrat z klasických variant až po netypické ve tvaru domečků, sobů, kuliček nebo sněhuláků. Nebo můžeme kombinovat typické s atypickým. A kdo nevyhledává ani jednu tuto možnost, může zvolit prskavky nebo klasické svíčky.

výzdoba domácnosti

Vánoční vůně

Někomu vyhovuje jemná vůně vanilky, jiný volí plné tóny skořice a hřebíčku. Na výběr máte z velké škály vůní a svíček. Někteří výrobci pro toto období vymýšlí nové a nevšední tóny, jako třeba vůně perníčků, vánočního cukroví nebo zimní krajina. Pokud jste milovníkem aroma lampiček, pořiďte si pro toto období nějaký vánoční olejíček. Nic ovšem nenahradí vůni purpury nebo františku.

Správná volba povlečení

V zimním období je správnou volbou hřejivé ložní povlečení. Volíme proto materiál flanel, plyš, mikroflanel nebo mikroplyš. Jsou příjemné na dotyk, krásně drží teplo a nepotřebují žádnou speciální péči. Pokud navíc zvolíme s vánočním motivem, jistě tím stylově doplníme naši domácnost. Můžeme k tomu zvolit i krásně chlupaté povlaky na polštářky a teplé pletené plédy a máme jistotu, že vánoční svátky strávíme zachumlaní u televize. Náš byt krásně doplní dekorativní polštářky, různé přehozy, vánoční ubrusy nebo jen prostírání. Je na každém, co si do svého domu představuje.
Vánoční pohoda

Doplňky nesmíme vynechat

Pokud máte smysl pro detail, nesmíte zapomenout na to nejdůležitější, a to jsou lucerny, postavičky sobů a skřítků. Ty jistě ocení i děti, jelikož se mohou podílet na jejich výrobě. Na oknech nesmí chybět sněhové vločky nebo samotný umělý sníh. Šikovné ručičky si vyrobí spoustu věcí samy, ostatní dají přednost výběru v obchodech. Hlavní je, abychom se doma cítili dobře a útulně.