Život v bytě

Malý byt
Malé byty většinou postrádají balkony nebo lodžie, což někomu může vadit, zejména lidem, kteří by si rádi vypěstovali na jaře nějakou zeleninu, jako třeba rajčata, papriky anebo salátové okurky, v takovémto případě musí člověk využít, buď pronájem pozemku v zahrádkářské kolonii, nebo nákup na farmářských trzích. V takovémto malém bytě, ale můžeme pěstovat bylinky anebo květiny. Na vnitřních okenních parapetech je takovéto místo jako dělané a na venkovních se krásně vyjímají třeba převislé muškáty,  které  nám takto malý prostor udělá krásný a útulný. Dále se zde můžeme zaměřit na spousty pokojových květin, které můžeme dát na poličky na zeď, které nám ušetří spousty místa a i jako dekoraci lze použít, třeba palmy ve velkých kameninových květináčích.
skleněný stolek
Střední byt
Středním bytem, mám na mysli byt o velikosti 2 kk a nebo 2 plus 1. Tyto byty jsou oblíbené u starších lidí, nebo mladých rodin. Takovýto byt většinou už disponuje lodžií nebo balkonem, samozřejmě jsou i výjimky, že nemají ani balkon a ani lodžii, zejména starší zástavby jako jsou paneláky anebo činžáky. Novostavby většinou už jimi disponují, ale zase plocha bytu je leckdy menší, než u starších staveb. V takových to prostorech si už můžeme vytvořit na již zmíněném balkóně nebo lodžii malou zahrádku, kde si můžeme vypěstovat vlastní zeleninu. V bytě si samozřejmě můžeme pěstovat byliny a květiny, kde se už nemusí tolik šetřit místem. Dekorace bytu může být rozmanitá, krom kytek se dají po zdi rozvěsit různorodé obrazy, fotografie apod. Větší byt více prostoru a více místa, ale také více uklízení.
 
 tmavá koupelna
 
Velký byt
Ve velkém bytě máme už spousty možností, je tam spousta místa, spousta prostoru. Takovéto typy bytů, už mají lodžie a některé novostavby mají i rozlehlé terasy. V takovýchto bytech je spousta možností, jak si udělat byt útulný a zároveň prostorný. Útulnost je samozřejmě o dekoraci a celkové rozvržení zařízení bytu. Na terasách je hodně způsobů jak si jí zařídit. Někdo dá přednost zahrádce se zeleninou, někdo květiny anebo stromky v květináčích a někdo grilovacímu koutku. Samozřejmostí je hezké sezení se slunečníkem a grilem. Když je terasa větší vejde se tam i menší bazén, pro milovníky vodních radovánek. Ti kdo rádi grilují a nemají možnost jezdit na venkov na chatu je to pro ně jako dělané, kde si užijí příjemné volné dny s přáteli anebo i když si chtějí užít trochu samoty, třeba při čtení nějaké pěkné knížky a užít si odpočinku.